SPZPSPZP

Napisz do Nas: kontakt@stowarzyszeniepzp.pl

Stowarzyszenie postuluje przyjęcie rozwiązań pozwalających KIO orzekać na rozprawach on-line w sprawie odwołań, których dokumentacja nie zawiera informacji niejawnych. Stowarzyszenie wnioskuje także do Prezesa UZP o wydanie interpretacji Rozporządzenia dokumentowego dotyczącej sytuacji, w których z powodów związanych z COVID-19 w danym kraju nie wydaje się (choćby czasowo) określonych dokumentów urzędowych.

W dniu 7 kwietnia 2020 roku Stowarzyszenie wystosowało pismo w tej sprawie do Prezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju i Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Do pisma zawierającego szczegółowe uzasadnianie wagi i pilności poruszonych w nim problemów dołączony został projekt „Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie regulaminu postępowania przy rozpoznawaniu odwołań, których dokumentacja nie zawiera informacji niejawnych w rozumieniu przepisów o ochronie informacji niejawnych w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19”.

Przepisy Rozporządzenia dokumentowego przewidują możliwość posłużenia się dokumentem innym niż urzędowe zaświadczenie do sytuacji, w których w danym kraju nie wydaje się stosownych zaświadczeń. Stowarzyszenie wyraża wobec tego przekonanie, że stan niewydawania dokumentów" przez właściwe organy danego państwa obejmuje również sytuacje przejściowe (tzn. stosowne organy tylko czasowo zaprzestały wydawania dokumentów z przyczyn niezależnych od wykonawcy) i prosi Prezesa UZP o stosowną interpretację.

Treść pisma do pobrania tutaj.

Treść projektu rozporządzenia do pobrania tutaj.

Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych © 2017. Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Projekt i wykonanie: HEDEA

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.