Lista członków zwyczajnych

Członek honorowy

• Tomasz Czajkowski

Jak zostać członkiem?

Jeżeli spełniasz kryteria wskazane poniżej i chcesz dołączyć do naszego grona, wypełnij deklarację (dla członka zwyczajnego lub honorowego).

Członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia może być osoba fizyczna przyjmująca cele statutowe Stowarzyszenia, która jest zainteresowana zagadnieniami prawa zamówień publicznych i koncesji (w tym partnerstwa publiczno-prywatnego), oraz:

1. uzyskała tytuł profesora lub doktora habilitowanego nauk prawnych albo
  2. spełnia łącznie następujące trzy przesłanki: (i) jest wpisana na listę radców prawnych lub listę adwokatów lub na listę prawników zagranicznych z Unii Europejskiej lub spoza Unii Europejskiej prowadzoną przez właściwą radę okręgową izby radców prawnych lub okręgową radę adwokacką i (ii) czynnie świadczy pomoc prawną z zakresu prawa zamówień publicznych lub koncesji będąc pracownikiem, współpracownikiem lub partnerem w kancelarii prawnej o multidyscyplinarnym profilu i międzynarodowym zasięgu rozumianym jako aktywną przynależność do sieci lub stowarzyszeń międzynarodowych, co gwarantuje jej możliwość uzyskania wsparcia merytorycznego w zakresie dziedzin prawa wykraczających poza jej specjalizację, jak również wsparcie logistyczne i organizacyjne w pracach na rzecz Stowarzyszenia i (iii) włada biegle przynajmniej jednym językiem obcym albo
  3. uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych, a praca doktorska dotyczyła zagadnień z zakresu prawa zamówień publicznych, koncesji lub pokrewnych (pomoc publiczna, prawo konkurencji) albo
  4. ukończyła 35 lat, posiada wyższe wykształcenie prawnicze, pełną zdolność do czynności prawnych, korzysta z pełni praw publicznych, posiada ugruntowany i udokumentowany dorobek zawodowy i renomę w zakresie prawa zamówień publicznych lub koncesji oraz czynnie świadczy pomoc prawną z zakresu prawa zamówień publicznych lub koncesji będąc pracownikiem, współpracownikiem lub partnerem w kancelarii prawnej, a ponadto została pisemnie rekomendowana do Stowarzyszenia, przez co najmniej dwóch członków zwyczajnych Stowarzyszenia, spełniających kryteria, o których mowa w pkt 1-3 powyżej.

Członkostwo zwyczajne w Stowarzyszeniu uzyskuje się przez przyjęcie kandydatury przez Zarząd.

Członkiem honorowym może być osoba fizyczna posiadająca wykształcenie wyższe, która wniosła wybitny wkład w rozwój nauki lub praktyki związanej z prawem zamówień publicznych lub w realizację celów statutowych Stowarzyszenia.

Osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, ale wyposażone w zdolność prawną mogą zostać członkami wspierającymi poprzez złożenie oświadczenia Zarządowi Stowarzyszenia, który podejmuje w tej kwestii uchwałę zwykłą większością głosów. Do uzyskania członkostwa niezbędne jest również podpisanie porozumienia wskazującego formę i rodzaj wspierania Stowarzyszenia przez członka wspierającego.

Roczna składka członkowska dla członków zwyczajnych wynosi 300 zł.