W dzienniku Rzeczpospolita ukazał się artykuł pt. „Zamawiający nie udostępnia dokumentów na czas i co dalej", którego współautorem jest Jaroslaw Sroka, członek SPZP.

Autor pisze o problemie opóźnień w udostępnianiu przez zamawiających protokołów postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wraz z załącznikami. Opóźnienia te mogą uniemożliwić wykonawcom wniesienie odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej w terminie prekluzyjnym. Proponuje kilka rozwiązań tego problemu, m.in. wprowadzenie maksymalnego terminu na udostępnienie dokumentów przez zamawiającego oraz zmianę przepisów dotyczących pojęcia „niezwłocznie".

Treść publikacji jest dostępna także w elektronicznej wersji dziennika.

2024 JS LI