W dzienniku Rzeczpospolita ukazała się rozmowa, w której Katarzyna Kuzma, wiceprezes Zarządu SPZP, omawia planowane zmiany w przepisach dotyczących zamówień publicznych, w tym wprowadzenie zdalnych rozpraw przed Krajową Izbą Odwoławczą (KIO) oraz certyfikację wykonawców zamówień publicznych.

Wyraża poparcie dla uporządkowanej struktury postępowania przed KIO, ale zwraca uwagę na niekorzystne dla jego uczestników skutki wprowadzenia prekluzji dowodowej przy jednoczesnym utrzymaniu, a wręcz skróceniu, już i tak bardzo krótkich terminów obowiązujących w procedurze odwoławczej.

Treść rozmowy jest dostępna także w elektronicznej wersji dziennika.

SPZP KK RZ