SPZPSPZP

Napisz do Nas: kontakt@stowarzyszeniepzp.pl

W dzienniku Rzeczpospolita ukazał się artykuł pt. „Dla kogo polski rynek zamówień publicznych", którego autorem jest Michał Wojciechowski, członek SPZP.

Autor omawia udział wykonawców zagranicznych w polskim rynku zamówień publicznych, zauważa, że ich obecność jest stosunkowo niska, ale rośnie, zwłaszcza w kontekście strategicznych inwestycji infrastrukturalnych. W 2022 roku zagraniczni wykonawcy odpowiadali za 24% wartości zamówień przekraczających progi unijne. Michał Wojciechowski wskazuje na zmiany w prawie, które mogą wpływać na dostępność rynku dla zagranicznych firm, co wywołuje kontrowersje wśród lokalnych wykonawców. Porusza także przykłady z Rumunii i Chorwacji, gdzie wprowadzono przepisy ograniczające udział zagranicznych firm w przetargach publicznych, pokazując dynamiczne i skomplikowane relacje między otwartością a ochroną krajowych interesów na rynku zamówień publicznych.

Treść publikacji jest dostępna także w elektronicznej wersji dziennika.

MW 2024 04

Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych © 2017. Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Projekt i wykonanie: HEDEA

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.