W dzienniku Rzeczpospolita ukazał się artykuł pt. „Kto i kiedy odpowiada za naruszenie dyscypliny finansów publicznych", którego autorką jest Irena Skubiszak-Kalinowska, członek SPZP.

Autorka omawia zasady odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, podkreślając, że skuteczne pociągnięcie do odpowiedzialności wymaga spełnienia ściśle określonych przesłanek. Wskazuje na konieczność dokładnej analizy, czy doszło do naruszenia, oceny zawinienia oraz szkodliwości czynu dla finansów publicznych, przy czym zaznaczono, że proces ten jest skomplikowany i wymaga dokładnego rozpatrzenia każdego przypadku.

Treść publikacji jest dostępna także w elektronicznej wersji dziennika.

SPZP Linkedin 2