W dzienniku Rzeczpospolita ukazał się artykuł pt. „Zamówienia w branży IT i nietypowe formy odpłatności”, którego współautorem jest dr Jakub Krysa, członek SPZP.

Zamówienia w branży IT często przybierają nietypowe formy odpłatności, co może prowadzić do wyzwań w kwestii klasyfikacji tych umów w świetle prawa zamówień publicznych. Choć niektóre umowy mogą wydawać się nieodpłatne, takie jak wersje testowe oprogramowania, mogą zawierać ukryte świadczenia wzajemne, które de facto przynoszą korzyści ekonomiczne. Dlatego ważne jest dokładne rozumienie definicji „odpłatności" w kontekście prawa i indywidualna analiza każdej umowy.

Treść publikacji jest dostępna także w elektronicznej wersji dziennika.

11