SPZPSPZP

Napisz do Nas: kontakt@stowarzyszeniepzp.pl

Dziś ma miejsce konferencja „Rewizja ustawy Prawo zamówień publicznych - kluczowe postulaty legislacyjne Stowarzyszenia", organizowana przez Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych oraz Katedrę Prawa Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego.

Po przeglądzie funkcjonowania przepisów ustawy i ocenie jej regulacji w kontekście realizacji celów dyrektyw zamówieniowych oraz praktycznych aspektów jej stosowania SPZP opracowało zbiór postulatów, które postrzega jako kluczowe obszary wymagające poprawy. Wynik analizy zostanie zaprezentowany podczas dzisiejszej konferencji w formie raportu.

W związku z tym wydarzeniem ukazał się wywiad w dzienniku Rzeczpospolita z Mirellą Lechna-Marchewką, radcą prawnym i członkiem Zarządu SPZP, w którym omówiła niektóre postulaty. Zwróciła uwagę na problem wykluczenia wykonawców z przetargów na podstawie nałożonych kar umownych, podkreślając, że kara nie zawsze oznacza niewiarygodność wykonawcy. Zakwestionowała praktykę narzucania treści umowy przez zamawiającego i trudności w dochodzeniu odszkodowań. Zwróciła uwagę na to, że Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych proponuje poprawki dla lepszej implementacji prawa UE i klarowności przepisów krajowych.

Rozmowa dostępna jest także w elektronicznej wersji dziennika.

SPZP Linkedin 4

Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych © 2017. Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Projekt i wykonanie: HEDEA

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.