SPZPSPZP

Napisz do Nas: kontakt@stowarzyszeniepzp.pl

W dzienniku Rzeczpospolita ukazał się artykuł pt. „Jak potwierdzić niekaralność cudzoziemców pełniących funkcje zarządcze lub nadzorcze”, którego autorką jest Anna Prigan, członek SPZP.

"Zarejestrowana w polskim Krajowym Rejestrze Sądowym spółka kapitałowa w celu potwierdzenia niekaralności swoich członków zarządu, rady nadzorczej i prokurentów powinna złożyć zaświadczenie z polskiego KRK, nawet jeśli wszystkie te osoby mają obywatelstwo innego kraju.”

W przypadku spółek kapitałowych zarejestrowanych w polskim Krajowym Rejestrze Sądowym, potwierdzenie niekaralności członków zarządu, rady nadzorczej i prokurentów jest obowiązkowe. Spółka powinna złożyć zaświadczenie z polskiego Krajowego Rejestru Karnego, niezależnie od obywatelstwa tych osób.

Obecne przepisy nie wymagają załącznika ECRIS dla spółek zarejestrowanych w Polsce, ale wymagają go od obywateli innych państw członkowskich UE. Przepisy dotyczące potwierdzania niekaralności cudzoziemców pełniących funkcje zarządcze lub nadzorcze powinny być elastyczne i dopuszczać możliwość przedstawienia informacji o niekaralności wystawionej w kraju obywatelstwa bądź zamieszkania danej osoby.

Treść publikacji jest dostępna także w elektronicznej wersji dziennika.

SPZP Linkedin 1

Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych © 2017. Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Projekt i wykonanie: HEDEA

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.