29 października 2020 r. odbyło się drugie webinarium Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych z cyklu „SPZP o nowym PZP”, który poświęcony jest najważniejszym i najbardziej kontrowersyjnym regulacjom prawnym zawartym w nowej ustawie PZP, która wejdzie w życie 1 stycznia 2021 r.

E-spotkanie pt. „Co się zmieni w umowach w sprawie zamówienia w 2021 roku?” poprowadzili członkowie SPZP: dr hab. Piotr Bogdanowicz oraz mec. Jarosław Jerzykowski.

Spotkanie rozpoczął Jarosław Jerzykowski, przybliżając uczestnikom wydarzenia tematykę niedozwolonych postanowień umownych (tzw. klauzul abuzywnych w zamówieniach publicznych).

Następnie, Piotr Bogdanowicz omówił przepisy dotyczące minimalnej treści umowy.

Kolejnym poruszonym podczas webinarium tematem, który zaprezentował Jarosław Jerzykowski, były przepisy dotyczące klauzuli waloryzacyjnym. Po nim Piotr Bogdanowicz opowiedział o istocie i przesłankach zmiany umowy w nowej ustawie.
Ostatnim zagadnieniem, które przedstawił Jarosław Jerzykowski, było zabezpieczenie należytego wykonania umowy w sprawie zamówienia.

Spotkanie zakończyło się wymianą poglądów w ramach sesji Q&A.