CYKL WEBINARIÓW | 24 WRZEŚNIA – 3 GRUDNIA

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w cyklu webinariów poświęconych nowej ustawie Prawo Zamówień Publicznych, która wejdzie w życie 1 stycznia 2021 r.

Webinaria poświęcone będą najważniejszym i najbardziej kontrowersyjnym regulacjom prawnym zawartym w nowej ustawie PZP. Prelegenci omówią m.in. następujące tematy:

• Przesłanki wykluczenia w nowym PZP – nowe regulacje, stare problemy interpretacyjne
  • Co się zmieni w umowach w sprawie zamówienia w 2021 roku?
  • Spory w świetle nowego PZP - przełom czy korekta? Czy nowe regulacje zwiększą bezpieczeństwo prawne?
  • Odszkodowania w zamówieniach publicznych po nowelizacji PZP – polski model

Spotkania poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych i zaproszeni goście.

PROGRAM SPOTKAŃ I REJESTRACJA:

• 24 września (godz. 10:00 - 11:30): Przesłanki wykluczenia w nowym PZP – nowe regulacje, stare problemy interpretacyjne
    Katarzyna Kuźma, Anna Szymańska, dr Wojciech Hartung

1. Wprowadzenie
  2. Przesłanki obligatoryjne i fakultatywne – zasada proporcjonalności i jej zakres zastosowania
  3. Poważne naruszenie obowiązków zawodowych i nienależyte wykonanie wcześniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego
  4. Wprowadzenie zamawiającego w błąd
  5. Self-cleaning – czy coś się zmienia?
  6. Dyskusja, pytania i odpowiedzi
  • 29 października (godz. 10:00 - 11:30): Co się zmieni w umowach w sprawie zamówienia w 2021 roku?
    dr hab. Piotr Bogdanowicz, Jarosław Jerzykowski

1. Klauzule abuzywne
  2. Minimalna treść umowy
  3. Klauzula waloryzacyjna
  4. Zabezpieczenie należytego wykonania
  5. Zmiana umowy
  • 19 listopada (godz. 10:00 - 11:30): Spory w świetle nowego PZP - przełom czy korekta? Czy nowe regulacje zwiększą bezpieczeństwo prawne?
    Prowadzący:
    Aldona Kowalczyk, Jan Roliński oraz gość specjalny: Mariusz Haładyj, Prezes Prokuratorii Generalnej

1. Postępowania odwoławcze przed KIO według nowego PZP
    • czy nastąpi profesjonalizacja reprezentacji stron przed KIO?
    • dowody i przebieg rozprawy
    • uchylenie zakazu zawarcia umowy - nowa przesłanka
  2. Postępowania sądowe i skarga kasacyjna, w tym:
    • sąd zamówień publicznych
    • zmiany w zakresie skarżenia orzeczeń KIO
    • celowość skarżenia orzeczeń KIO i wnoszenia skarg kasacyjnych w świetle nowych przepisów
  3. Pozasądowe rozwiązywanie sporów:
    • sąd polubowny przy Prokuratorii Generalnej
    • mediacja, koncyliacja, arbitraż
      • prawo czy obowiązek?
      • czy zapobiegną lawinie sporów sądowych czy tez przedłużą dochodzenie roszczeń?
      • ugoda a zmiana umowy w reżimie Pzp
    • rozmowa z Mariuszem Haładyjem, Prezesem Prokuratorii Generalnej
  • 3 grudnia (godz. 10:00 - 11:30): Odszkodowania w zamówieniach publicznych po nowelizacji PZP – polski model
    Mirella Lechna-Marchewka, LL.M., Tomasz Zalewski, dr Aleksandra Sołtysińska
    REJESTRACJA

• Wprowadzenie
  • Wymagania dyrektywy odwoławczej
  • Regulacja roszczeń odszkodowawczych na gruncie ustawy z 2004 i stanowisko UZP do czasu nowelizacji
  • Prace legislacyjne 2019 – zbliżenie do rozwiązań europejskich
  • Nowe PZP 2021 a roszczenia odszkodowawcze
  • Wybrane case law
  • Konkluzje

Zachęcamy do wcześniejszego wysłania pytań dot. tematyki webinarium. za pośrednictwem formularza rejestracyjnego Zoom lub na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W trakcie webinarium będzie również możliwość zadawania pytań za pomocą czatu.

Webinaria odbędą się w aplikacji do wideokonferencji „Zoom”, kompatybilnej z większością popularnych przeglądarek internetowych.

Spotkania będą prowadzone w języku polskim. Udział w webinariach jest bezpłatny i możliwy po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.