SPZPSPZP

Napisz do Nas: kontakt@stowarzyszeniepzp.pl

Na wniosek Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych, 24 kwietnia 2020 r. Urząd Zamówień Publicznych wydał opinię dotyczącą interpretacji i stosowania przez zamawiających przesłanek zatrzymania wadium, określonych w art. 46 ust. 5 pkt 1-3 PZP, w kontekście okoliczności wywołanych epidemią COVID-19.
UZP podzielił w opinii stanowisko SPZP.
Zdaniem UZP zamawiający nie powinni działać w sposób automatyczny, lecz każdorazowo analizować zaistniały stan faktyczny w kontekście ziszczenia się przesłanek określonych w art. 46 ust. 5 PZP, szczególnie mając na względzie aktualną spowodowaną epidemią COVID-19. W razie stwierdzenia, że okoliczności uzasadniające zatrzymanie wadium wynikają z przyczyn nieleżących po stronie wykonawcy, zamawiający powinni powstrzymać się od zatrzymywania wadium.

Odpowiedz UZP na wniosek Stowarzyszenia znajduje się pod tym linkiem. Ponadto opinia zostala zamieszczona na stronie UZP.

Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych © 2017. Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Projekt i wykonanie: HEDEA

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.